Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Irak Su Kaynakları Bakanı Hasan El Cenabi’yi ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Mart 17, 2017

Kabulde Türkiyeile Irak arasında dostluk ve kardeşlik olduğunu söyleyen Prof. Dr. SayınEroğlu, Bağdat ziyaretinde 52 ikili işbirliği anlaşmasının imzalandığınısöylemiştir.

Bakanlığınınalanına giren konularda her türlü işbirliğine açık olduklarını belirten Prof.Dr. Sayın Eroğlu, ortak birtakım mutabakat zaptları hazırlandığını, bunlarımüzakere edeceklerini söylemiştir.  Barajlar,göletler, sulama tesisleri, su konusunda işbirliğini daha da arttırmakniyetinde olduklarını Sayın Bakan, Irak'ın sıkıntılardan kısa sürede kurtulupçok daha kalkınmış bir ülke olmasını gönülden arzu ettiklerini ve bu konuda da hertürlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etmiştir.


Kabulde, Türkiye’ninbarajlarıyla su depolama imkanı olan bir ülke olduğunu belirten Irak SuKaynakları Bakanı Sayın Cenabi, Bağdat'ta ve ona benzeyen yörelerin diğerülkelerden gelen suya bağlı olduklarını belirtmiştir.